پیگیری سفارشات

ضمن سپاس از شما به جهت انتخاب و خریداز فروشگاه اینترنتی آیین آذرخش  پس از خرید کالا و ثبت سفارش، برای مشاهده وضعیت سفارش و پیگری کالا اگر روش ارسال از طریق پست با تیپاکس باشد یک کد رهگیری پست از جانب ما برای شما پیامک می شود که توسط آن می توانید وارد سایت پست یا تیپاکس می شوید و از آن طریق از وضعیت کالا مطلع می شوید. لازم به ذکر است در صورتی که سفارش شما در وضعیت “تکمیل شده” قرار گرفته باشد به این معنی است که سفارش شما بسته بندی و به اداره پست تحویل داده شده است.

نحوه پیگیری بعد از ارسال مرسوله: 

در ادامه نحوه پیگیری هر یک از روش های ارسال توضیح داده شده است.

ارسال از طریق اداره پست: در صورت انتخاب روش حمل از طریق اداره پست، کد رهگیری به شما داده خواهد شد که می توانید از طریق وب سایت اداره پست www.itemtracking.post.ir و یا اداره پست شهرتان مرسوله خود را پیگیری نمایید. معمولاً انتخاب گزینه پست پیشتاز یک الی سه روز و انتخاب گزینه پست سفارشی هفت الی ده روزتا رسیدن مرسوله شما زمانبر خواهد بود. لازم به ذکر است که اداره پست شرکتی دولتی بوده و شرکت بازرگانی آیین آذرخش هیچ نظارتی بر روی آن نداشته و در صورت تأخیر و یا هرگونه مشکلی، می بایست با در دست داشتن کد رهگیری به اداره پست شهر خود مراجعه نمایید.

ارسال از طریق تیپاکس: در صورت انتخاب روش حمل از طریق تیپاکس، شماره بارنامه ای به شما داده خواهد شد که می توانید از اداره تیپاکس شهر خود این مرسوله را پیگیری نمایید. این روش به علت پسکرایه بودن، مامور شرکت تیپاکس بعد از تحویل مرسوله کرایه ارسال مرسوله را از شما دریافت خواهد نمود. لازم به ذکر است که بعد از ارسال مرسوله، پیگری مرسوله بر عهده کاربر بوده و شرکت بازرگانی آیین آذرخش مسئولیتی در قبال پیگیری مرسوله نخواهد داشت.

ارسال از طریق باربری: در صورت انتخاب روش حمل از طریق باربری، شماره بارنامه ای با ذکر نام باربری مربوطه جهت دریافت مرسوله به شما داده خواهد شد. در این روش نیز به علت پسکرایه بودن به هنگام تحویل مرسوله کرایه ارسال از شما دریافت خواهد شد. در صورتی که انباری جهت دریافت مرسوله به شما داده نشد، می توانید به انبار مرکزی باربری خود مراجعه نمایید. همچنین می توانید با شماره های باربری که برای شما ارسال می گردد تماس گرفته و از زمان ارسال و شماره تعاونی تحویل گیرنده اطلاع یابید.  لازم به ذکر است که پیگیری بعد از ارسال مرسوله بر عهده کاربر بوده و شرکت مسئولتی در قبال ارسال مرسوله نخواهد داشت.

ارسال از طریق پیک موتوری: در این روش ، مرسولات بعد از جمع آوری تحویل پیک موتوری داده می شود. قبل از ارسال جهت هماهنگی با شما تماس گرفته خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه پیک بر عهده مشتری می باشد.

شما می توانید شماره باربری یا تیپاکس شهر خود را از طریق سامانه 118 دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که بعد از تحویل کالا توسط شرکت به واحد ارسال، شرکت مسئولیتی در قبال زمان تحویل کالا توسط سرویس دهنده و یا مبلغ پس کرایه نداشته و در صورت بروز مشکل می بایست با واحد مربوطه ارسال شده کالای خود تماس حاصل فرمایید.